Hejka! Już od kilku dni w kioskach National Geographic Traveler z moimi poradami dotyczącymi podróży pociągami w Europie. Numer kwietniowy, więc piszę dziś. I nie jest to Prima Aprilis

Okładka National Geographic Traveler z pociągami i ofertami, kwiecień 2023
Okładka NGT kwiecień 2023

Jak to zwykle bywa: miesięcznik rządzi się swoimi prawami i cyklem wydawniczym. W ostatnim czasie pojawiły się nowe oferty. No cóż, człowiek szuka, sprawdza pisze a tu wchodzą nowe promocje. Tak więc aktualizacja ofert.

Zaczynając od sąsiadów. Deutschland-Ticket (czyli D-Ticket, dowcipnisie 🙂 ) będzie funkcjonował od 1 maja a kupić można już od poniedziałku, 3 kwietnia. W zeszłym roku kosztował 9 euro, ale inflacja jest i na zachodzie, więc teraz miesięczny bilet kosztuje 49 euro. EDIT: bilety kupujemy na miesiąc kalendarzowy: maj, czerwiec etc. Jeśli jedziemy w połowie miesiąca, to bilet jest na dwa tygodnie. Ale i tak się opłaca. Info na stronach ==> DB

Zaraz po świętach promocja także u Szwajcarów. Od 15 kwietnia do 14 maja można kupić promocyjne bilety Swiss Travel Pass. Przy 4-dniowym STP dostajemy jeden dzień ekstra, a przy 8 dniowym – 2 dni. Kupujemy przez stronę ===> My Swizterland Pamiętajcie, że w cenie zawarte są wstępy do 500 muzeów, a także kolejki na Rigi, Stoos i Stanserhorn. Do pociągów panoramicznych trzeba tylko dokupić miejscówkę a na wiele kolejek górskich mamy 50 % zniżki.

W Hiszpanii francuska kolej szybkich prędkości walczy cenowo z AVE. Ouigo kursuje pomiędzy Madrytem, Walencją, Saragossą, Tarragoną i Barceloną. Od 1 marca z Madrytu do Barcelony dojedziemy poniżej 3 godzin już od 15 euro! To taniej niż z Warszawy do Krakowa. Czas może być podobny, ale odległość na Półwyspie Iberyjskim dwa razy dłuższa.
https://www.ouigo.com/

Proszę wsiadać, drzwi zamykać!
Żartuję. Drzwi zwykle zamykają się same….

Mieczysław, który jeździ koleją
Warszawa w Prima Aprilis 2023
choć wszystko powyżej absolutnie poważne

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *