Dzień dobry! Zwykle piszę o tym co już zwiedzałem. Tym razem zapraszam do przyszłości. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Na stulecie Bitwy Warszawskiej udało się wbić pierwszą łopatę w budowę muzeum tejże. Ale 15 i 16 sierpnia tego roku otworzy się Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wokół dworku Milusin już, już… prawie na ukończeniu jest nowy budynek.

W najbliższy weekend będzie można zwiedzić dużą część z wystawy stałej jaka jest wciąż w przygotowaniu. Muzeum znajduje się na szlaku Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Mimo, że główna batalia stoczyła się na polach pod Ossowem i w Radzyminie, to szlak obejmuje kompleksowo wszystkie aspekty walki: także m.in. Twierdzę Modlin i Płock. Więcej przeczytacie w magazynie Wasze Podróże 38/2020, który już od jutra w empikach. Na szlaku umieszczono także Sulejówek, choć Piłsudski mieszkał tam już po wojnie z Sowietami.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku otworzy się w ten weekend i będzie można je bezpłatnie zwiedzać po >>> rejestracji Rejestracja otwarta dziś 10 sierpnia, w samo południe.


Kto nie zdąży się zarejestrować ten… musi poczekać do listopada. Wtedy nastąpi “normalne” otwarcie. Sanacyjny duch Marszałka cały czas krąży nad Sulejówkiem!
Lance w dłoń!
Mieczysław Pawłowicz
PS Materiał zdjęciowy z oczywistych względów tylko z zewnątrz. Potyczka z bolszewikiem to pokaz, który odbył się w czasie VII Warszawskich Dni Kawaleryjskich w Łazienkach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *