Heja! Jest sporo stron na których możecie znaleźć porady jak znaleźć tanie przeloty. U mnie dowiecie się jak wygrać darmowy bilet. A nawet dwa. Metoda sprawdzona, bo wygrałem!
Pierwszą zasadę można podsumować starym dowcipem. Nie narzekaj, że nie wygrałeś w loterii, skoro nie kupiłeś losu. Od czasu do czasu różne firmy organizują konkursy. Zwykle je omijam. No chyba, że organizują to linie lotnicze. lotniskoblg2Jestem od podróży lotniczych trochę uzależniony 🙂 Konkursy bywają różne: od sprawdzenia tzw wiedzy ogólnej (rzadko) do zwykłej loterii (najczęściej). A kiedy kopyrajterzy nie mają pomysłu na promocję, to proszą żeby uczestnicy napisali Odę do młodości albo inną Inwokację. Kiedy więc KLM przysłał mi (jestem na liście mailingowej wielu linii lotniczych) informację o konkursie pt Kartka z podróży, stwierdziłem, że pasuje to jak ulał do strony Listy z podróży 🙂 Wprawdzie miała to być kartka wyimaginowana -a ja tylko “Byłem Tu – Sprawdzone Podróże” 🙂 – ale za to bilety na Curacao prawdziwe.
Druga zasada. Trzeba w takim wypadku napisać krótko. Moja kartka brzmiała mniej więcej tak:
Zakupy przez internet są niezwykłe. Chciałem kupić butelkę curacao blue. Wszedłem na strony blue. Nie wiedziałem, czemu mam jechać na lotnisko z paszportem. Może chcieli mieć dowód pełnoletności? Zanim się obejrzałem już byłem Flying Blue. Bez bagażu, bo tu cieplutko. I po wycieczce w góry leżę sobie na hamaku popijając Curacao Blue. Na Curacao.
Błękitne pozdrowienia.

I to wszystko. Jury wybrało mnie do półfinału a uczestnicy imprezy (sponsorowanej przez rum 🙂 wybrali mnie (ponoć z dużą przewagą) zwycięzcą.
Zasada trzecia. Niestety w regulaminie stało jak wół, że trzeba odebrać nagrodę osobiście. A ja byłem na Dodekanezie. I nie mógłbym mieć pretensji, gdyby nie to że organizatorki imprezy wydzwaniały i zapewniały, że może być mój przedstawiciel. Poczułem się trochę jak legionista po dwumeczu z Celtikiem. Mój “Bereszyński” też okazał się nieuprawniony do gry 🙂
Zdravim!
Warszawa, 12 września 2014
PS Samolot na zdjęciu to Skybus z St Mary’s na Wyspach Scilly, Kornwalia, Wielka Brytania

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *